İspanyol Dansçı / The Spanish Dancer

Yükleniyor Filmler

Yönetmen: Herbert Brennon / Oyuncular: Pola Negri, Antonio Moreno, Wallace Berry, Kurmaca / ABD / 1923 / 110’ / Siyah & Beyaz / Arayazı: İngilizce / Altyazı: Türkçe

Müzisyenler / Musicians : Günter Buchwald & Franck Bockius & Burak Ayrancı

Sunum / Presentation: Elif Rongen Kaynakçı

17. yüzyıl’da İspanya’da geçen İspanyol Dansçı, tutkulu bir aşk hikayesi. Müflis soylu Don Cesar, tüm varlığını kaybetmeden önce kalesinde büyük bir parti verir. Partide Don Cesar’ın falına bakan dansçı Maritana hem aşk hem yoksulluk hem de ölüm görür, ancak kehaneti kendine saklar, söyleyemez. Don Cesar ve Maritana arasında yeşeren aşk, türlü zorluklardan geçecektir. En başta da, Maritana’ya sahip olmak isteyen kralın oyunlarını atlatmaları gerekecektir.

          Ernst Lubitsch filmlerindeki performansıyla halihazırda dönemin ünlü oyuncuları arasında yerini alan büyüleyici yıldız Pola Negri, İspanyol Dansçı’nın başrolünde. Negri’nin Almanya’daki başarılı sinema kariyerinden sonra geldiği Hollywood’da yaptığı bu üçüncü filmi, büyük ses getirmişti.

        2012’de Hollanda EYE Film Müzesi tarafından yapılan restorasyonda, uzun yıllar filmin yarısına yakın kısmının eksik olduğu ortaya çıkarıldı. Farklı formatlardaki çeşitli kaynaklardan derlenerek orijinal senaryosuna uygun olarak restore edilen film, İstanbul’da ilk kez seyirciyle buluşacak.

Aralık 14 2017

Detaylar

Tarih: Aralık 14
Saat: 19:00 - 21:00
Ücret: 12TL 18TL
Film Kategorisi:
Film Etiketleri:, ,

Mekan

Akbank Sanat Merkezi

Şht. Muhtar, İstiklal Cd. No:8, Beyoğlu
İstanbul, 34435 Türkiye

+ Google Haritalar

Telefon:

+90 (212) 252 35 00

Mekanın Websitesi

Organizatör

Kino Istanbul